Bilgilendirme Türk Kripto Para Borsaları

Miroslav6

KAYITLI ÜYE
Katılım
10 Ocak 2021
Tepkime puanı
42
Türk Kripto Para Borsaları
Aşağıda 10 yerli kripto para borsası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. BTCTürk.com - Dünya Sıralaması: 56,812
BTCTürk Türkiye'de en popüler kripto para borsalarından biri. En popüler Bitcoin alış / satış platformu olmasına rağmen altcoin sayısı oldukça az. Yeni çıkan kripto para borsaları, BTCTürk borsasından daha hızlı gelişmeler kaydetti. Bu kadar popüler olmasının nedeni ise ilk yerli kripto para borsası olmasından kaynaklanıyor.

2. Koineks.com - Dünya Sıralaması: 74,314
Koineks Türkiye'nin en popüler kripto para borsalarında 2. sırada yer alıyor. Koineks'in öne çıkan en önemli özelliği, Türkiye'de Bitcoin ATM'sine sahip olmaları. Diğer özelliklerinden biri de yenilikçi ve oldukça fazla altcoin satışına sahip.

3. Paribu.com - Dünya Sıralaması: 93,140
Paribu sunduğu kripto para birimleri az denilebilecek sayıda olmasına rağmen oldukça düşük komisyona sahip, çok yüksek kesintiler yok ve giriş için 50 farklı şey istemiyorlar sadece SMS onayı ile hesabınıza girmeniz mümkün. Eğer telefonu sürekli başlarının elinde olan insanlardan değilseniz bu oldukça işlevsel oluyor yani hesabınıza giriş için dakikalarca uğraşmıyorsunuz. Bu borsanın bir diğer güzel unsuru ise oldukça hızlı transferler yapabiliyor olmanız.

4. Koinim.com - Dünya Sıralaması: 146,803
Geleceğin evrensel para birimlerinden Bitcoin'in yeni Türk borsası olarak geçiyor. İnsanlar BTC Türk gibi sitelerden daha güven verici olduğunu savunuyor. Kolay bir değişim (exchange) sistemine sahip bu sitenin oldukça fazla kullanıcısı var. Şimdilik ortalama bir altcoin sayısına sahip.

5. Sistemkoin.com - Dünya Sıralaması: 175,051
Bünyesinde toplamda 156 altcoin bulunduruyor. Bu Türkiye piyasası için ileri seviye bir atılım. Sistemin birazcık artılarından bahsedecek olursak 156 coin bulundurmasının yanı sıra, referans sistemine sahip ve arkadaşlarınızın işlemlerinden %20 gibi bir bonus alabilirsiniz. Ayrıca, dilediğiniz altcoin ile hemen işlem görebilirsiniz. Bu kadar altcoine sahip olması Türkiye kripto para borsalarında bir ilk ve bu atılımı ilk yapan site Sistemkoin oldu.

6. Ovis.com.tr - Dünya Sıralaması: 1,457,999
Ovis oldukça iyi bir işlem hacmine sahip ve bünyesinde bir çok altcoin var. Ovis borsasının mottosu Türkiye'nin en kapsamlı borsası olması. Oldukça fazla coin'in yanı sıra kolay bir kullanıcı arayüzü var. Bu da yeni başlayanlar için iyi bir özellik.

7. BitHesap.com - Dünya Sıralaması: 1,894,812
Bit Hesap, en yeni borsalardan. Oldukça hızlı bir yükselişe sahip ve şimdiden bir çok kullanıcısı var. Kiripto para alım - satın için en uygun sitelerden biri. Bunun nedeni ise mobil uygulama, hızlı işlem, yüksek güvenlik ve uygun komisyon ücretlerine sahip olması. Şu an için Bit Hesap sitesinin toplamda 2 coin var. Umarız geliştirirler ve yüksek işlem hacmine sahip bir diğer Türk borsası olabilir. Böylece Türk borsaları artık yurt dışından da işlemler görmeye başlar.

8. CoinEx.com.tr - Dünya Sıralaması: 1,930,252
CoinEx ile 7/24 para yatırıp çekebiliyorsunuz, tabi Vakıf Bankası kullanıcısı iseniz. Canlı destek sisteminin iyi bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. CoinEx uzun süredir faaliyet gösteren iyi bir borsa, yukarıdakileri uygun bulmadıysanız CoinEx kesinlikle tavsiye edilir.

9. Digilira.com - Dünya Sıralaması: 3,655,540
Digilira'nın web sitesine girdiğinizde sizi oldukça güzel ve temiz bir arayüzü karşılıyor. Ayrıca, Digilira'nın uygulaması da mevcut. Toplamda 5 adet coin var.

10. Piyasacoin.com - Dünya Sıralaması: 6,192,686
Piyasacoin Bitcoin satım alma, satma ve değişim sistemleri içerisinde en iyilerinden biri. Oldukça düşük komisyon oranına sahipler. Bu borsanın çok fazla özelliği yok. Bu yeni bir site olmasından kaynaklanıyor. Toplamda 5 coin ile işlem görebiliyorsunuz. Güzel bir tasarımı ve hızlı işlem sağlayan bir altyapıya sahip.​
 
Üst